2015 Ultra Music Festival Highlights

Advertisements

2015 Ultra Music Festival Gallery w. Julian & Vivaa

3/27/15 to 3/29/15



 

Ultra Music Festival 2015’s Lineup

Friday, March 26
Listed by set time
Main Stage
-Tiësto
-Avicii
-Alesso
-Afrojack
-Dash Berlin
-Oliver Heldens
-3lau
-Aron Chupa
Live Stage
-Royksopp
-Chromeo
-Odesza
-Todd Terje
-RAC (Live)
-Bakermat
Carl Cox & Friends Arena
-Carl Cox
-Marco Carola
-Adam Beyer vs. Ida Engberg
-Hot Since 82
-Jon Rundell
Resistance Stage, Presented by Link Miami Rebels
-Maceo Plex
-Tale of Us
-Dixon
-Sasha
-Guy J
-Mano Le Tough
-DJ Tennis
-Totally Enormous Extinct Dinosaurs (DJ set)
Ultra Korea Stage
-Zeds Dead
-GTA
-Andy C
-Excision
-12th Planet
-Yellow Claw
-Grandtheft
-Raiden
-Ksuke
UMF Radio Stage
-EDX
-Marcus Schossow
-Don Diablo
-Syn Cole
-Firebeatz
-Michael Brun
-Henrik B
-Vinai
Stage 7
-Alvaro
-Moti
-Rebecca & Fiona
-Adam Trigger
-DJ Icey
-Baby Anne
-Los De La Vega
-DJ Nate Campbell
-Ranidu



Saturday, March 27
Listed by set time
Main Stage
-Axwell ? Ingrosso
-Hardwell
-Armin van Buuren
-Martin Garrix
-Steve Aoki
-Fedde Le Grand
-W&W
-Blasterjaxx
-Ansolo
-Vicetone
-Michael Calfan
-Kryoman
Live Stage
-Bassnectar
-Die Antwoord
-Big Gigantic
-Kiesza
-Clean Bandit
-Gorgon City
-Klingande
-Anamanaguchi
-Afrobeta
-Litchfield
Carl Cox & Friends Arena
-Carl Cox
-Loco Dice
-John Digweed
-Seth Troxler
-MK
-Eats Everything vs. Cassy
-Yousef
-Saeed Younan
Resistance Stage, Presented by Ultra
-Get Real
-tINI
-Guti (Live)
-Joseph Capriati
-Umek
-Marco Bailey
-Nic Fanciulli
-Joris Voorn
-Chus & Ceballos
-Agoria
-Andhim
Ultra Japan Stage
-Cedric Gervais
-Dirty South
-Boys Noize
-Deep Dish
-Laidback Luke
-Tchami
-Galantis
-Tommy Trash
-Sunnery James & Ryan Marciano
-Makj
-Cash Cash
-Rodrigo Viera + Paciornik
UMF Radio Stage
-Ookay
-Antiserum
-Brillz
-Special Guest
-Party Favor
-Branchez
-Crizzly
-Bixel Boys
-Kennedy Jones
-Luminox
-TWRK
-Matoma
Stage 7
-Orjan Nilsen
-Giuseppe Ottaviani
-Solarstone
-Jochen Miller
-Sied van Riel
-KhoMha
-David Gravell
-Dallas K
-Ruben de Ronde
-Ben Gold
-Nifra



Sunday, March 28
Listed by set time
Main Stage
-Skrillex
-David Guetta
-Steve Angello
-Knife Party
-Nicky Romero
-DJ Snake
-Robin Schulz
-Cazzette
-Matthew Koma
-Mykris
-Tommie Sunshine
Live Stage
-Kygo
-Porter Robinson
-Netsky
-Krewella
-Claptone
-ASTR
-Breathe Carolina
-Goldfish
A State of Trance Arena
-Paul van Dyk
-Armin van Buuren
-Eric Prydz
-Andrew Bayer
-Markus Schulz
-Andrew Rayel
-MaRLo
-Heatbeat
-Mark Sixma
Resistance Stage, Presented by Space Ibiza
-Jamie Jones
-Art Department
-Martinez Brothers
-Apollonia
-Guy Gerber
-Pete Tong
-Martin Buttrich
-Lauren Lane
-Camilo Franco
-Shiba San
Ultra Worldwide
-Bonobo (DJ set)
-The Magician
-Tensnake
-Cashmere Cat
-Thomas Jack
-Goldroom
-Klangkarussell
-Le Youth
-Jauz
-Solidisco
-Jessie Andrews
OWSLA Stage
-Special Guest
-Wiwek
-Salva
-Jack Beats
-AC Slater
-Milo & Otis
-Valentino Kahn
-Carmada
-Aryay
Stage 7
-Nora En Pure
-Sleepy & Boo
-Stefano Noferini
-Dosem
-Riotgear
-Elio Riso
-Antz
-Arkatec
-Rod B & Re Dupre
-Maxum
-Josefin Rosen

Share and Enjoy !

0Shares
0 0